skip to main content

Çözümler

Reveal logo
Reveal NIR Broşür

Cargill, müşterilerinin üretimlerine teknoloji ve formülasyonlar yoluyla uygun besin maddeleri sunmayı amaçlar. Görevimiz, global düzeydeki faaliyetlerimizde kullandığımız ham maddelerle ilgili derin bir anlayış kazanabilmek amacıyla hem hayvanlar için önemli olan besin maddelerini, hem de yemin güvenliği ve kalitesini olumsuz yönde etkileyen bileşikleri değerlendirmektir.

Araştırma ekibimiz yeni ham maddelerinin değerlendirilmesini, hayvan besleme denemelerini, in vitro sindirilebilirlik modellerini ve NIR (Yakın Kızılötesi) kalibrasyon güncellemeleri & validasyon konularını destekleyen analitik metotlar geliştirmekte ve bunları müşterilerine sunmaktadır.

NIR teknolojisi  besin maddelerinin içeriğini değerlendirme aracıdır ve müşterilerimizin satın alacakları ham maddeler ile ilgili daha iyi karar vermelerini, bunları yemde en uygun şekilde kullanabilmelerini ve bitmiş yemi gerçek zamanlı olarak denetleyebilmelerini sağlar.

Bu analitik değerlendirme 40’tan fazla ülkede ve mısırdan, balık ununa; kuru yoncadan peynir altı suyuna kadar 200’den fazla yem maddesinde kullanılmıştır. Bu eşsiz veri tabanı, önemli kararları desteklemek amacıyla, ham madde içerik karmaşıklığını besin seviyelerine çeviren titiz ve altyapısı sağlam işlemler sayesinde mümkün olabilmiştir.

Ekibimiz, ham maddelerin kalite güvencesi için hızlı metotlar geliştirerek ve bunları doğrulayıp formülasyona uygulayarak ürün bütünlüğünü de desteklemektedir.

Yemin kalitesindeki süreklilik ve doğru besin maddesi karışımları sağlamak hayvanların performansı ve sonuçta da, kârlı bir yetiştiriciliğin olmazsa olmazıdır.

Son derece gelişmiş olan teknolojimiz, yem hammaddelerinin analizini sağlayan kalibrasyonları sunan eksiksiz laboratuvar hizmetimiz, ham maddelerinizin güvenilirliğini, izlenebilirliğini ve besin değerlerini ekonomik bir şekilde analiz ederek verimliliği güvence altına almakta ve böylece, yem maliyetini ve hayvanlarınızın beslenmesini en uygun hale getirmektedir.

Yakın Kızılötesi Teknolojisi (NIRs) ve Kalibrasyonlar

Gerçek besin değerine daha iyi iç görü kazandırır –daha hassas yem formülasyonu ve bitmiş yemlerinizin daha güvenilir olmasını sağlar.

 • Reveal Nir inpage 1 Hızlı ve gerçek zamanlı ham madde analizi sağlar
 • Yaş kimya analizi maliyetlerini azaltır
 • En iyi tedarikçileri arar ve seçer
 • Daha hatasız yem formülasyonu sağlar

Map chart

Cargill, 19 Akredite Laboratuvarı ile Sunduğu NIR Kalibrasyonlarında rakipsiz “Big Data”ya sahiptir

Daha titiz yem formülasyonları için, yem kalitesi ile ilgili daha geniş iç görü sağlayan dünyanın en geniş veri tabanına erişin.

Laboratuvar çözümleri, ekipman kalibrasyonu ve makine eğitimi desteği içeren geniş kapsamlı NIR gücümüzden yararlanın!

Besin Raporu

Inpage3 Ham madde alırken daha iyi karar vermenizi sağlayacak, hayvan yemlerindeki ham madde kullanımını en uygun hale getirecek ve bitmiş yemi denetlemenizi sağlayacak güncel, hassas besin ölçme aracı.

 • Ham maddelerin gerçek besin değerinin anlaşılması
 • Yem maliyetlerine hammaddelerin ekonomik etkisinin anlaşılması ve yönetilmesi
 • Daha hassas yem formülasyonları
 • Daha istikrarlı besin maddesi kullanımı, daha iyi performans

 

REVEAL™ daha rekabetçi yem üretmenize nasıl yardımcı olabilir?

Beslemeyle İlgili Tek Araç

 • Tüm alt türler ve ham maddeler için enerji değerini düzenler
 • Amino asit sindirilebilirliğinde zaman içerisinde görülen değişikliği göz önüne alır

Besin Maddelerinin Değerleri İle İlgili En Kapsamlı Veri Tabanı

> Yılda 12.000.000 besin maddesi analizi –anti-beslenme faktörleri (ANF) dâhil

Variation in real nutrient value