Dünyada Cargill

Cargill; gıda, tarım, finans ve endüstriyel ürün sektörlerinde faaliyet gösteren küresel bir şirkettir.  Çiftçiler, müşteriler, yerel yönetimler ve toplumlar ile birlikte, bilgimizi ve yaklaşık 150 yıllık deneyimimizi paylaşıyor, herkesin daha başarılı olmasına katkıda bulunuyoruz. 70 ülkede, yaşadığımız ve çalıştığımız her yerde, kendisini; dünyanın sorumlu bir şekilde beslenmesine, çevresel etkiyi en aza indirmeye ve topluluklara değer katmaya adamış 150.000 çalışanımız ile gurur duyuyoruz.

Hizmet verdiğimiz sektörler

BİR BAKIŞTA CARGILL

At A Glace English Thumbnail
English | Türkçe

 

<

Grain silos

Tarım

Gıda ve hayvan besleme ürünleri üreticilerine, hububat, yağlı tohumlar ve diğer emtiaları temin ediyor, işliyor ve dağıtıyoruz. Çiftlik hizmetleri ve ürünlerinin yanı sıra tarım ve hayvan üreticilerinin de ihtiyaçlarını karşılıyoruz.


 

Pork meal in fry pan with sauce

Gıda

Gıda üreticileri, gıda hizmet şirketleri ve toptancıları ile onlara yüksek kalitede gıda ve içecek hammaddeleri, et ve kümes hayvanları ürünleri, sağlıklı ürünler için bileşenler ve bileşen sistemleri temin etmek üzere işbirliği içinde çalışıyoruz.


 

Cargill employee in Mexico

Finansal

Tarım, gıda, finans ve enerji alanlarındaki müşterilerimize, risk yönetimi ve dünya piyasalarında finansal çözümler sunuyoruz.


 

Industrial

Endüstriyel Ürünler

Cargill’in endüstriyel uygulamalara yönelik, içeriği tamamen doğal ham maddelerden oluşan bir ürün portföyü bulunuyor. Yenilenebilir kaynaklardan gelen ham maddelerden üretilen ve sayısı her geçen gün artan bu ürünlerimiz, geleneksel ham maddelerin yerine veya onlarla beraber kullanılabiliyor.

Finansal Bilgiler

2015 mali yılında Cargill satış ve başka alanlardan 120.4 milyar dolar gelir elde etmiştir. Devam eden operasyonlardan elde edilen kazanç 1,58 milyar dolardır. Daha fazla finansal bilgi için

Milyon Dolar20152013Yüzde değişim
Satış ve diğer gelirler$120,393$134,872(11)
Net kar1,5831,822(13)
Operasyonlardan gelen nakit akışı3,8193,7671

* The May 31, 2014 consolidated financial statements were revised to reflect the correction of an immaterial error in charges related to a Venezuelan currency devaluation that occurred in Cargill’s fiscal 2014 fourth quarter.

AR thumb 80x90

Annual Report (EN)

CR report thumb 80x90

Corporate Responsibility Report (EN)

 

.