skip to main content

Neden Cargill?

Kariyerinizi ve kendinizi geliştirin

Ekibimize katılarak sınırsız sayıda fırsattan yararlanın. Kapsamlı çalışma alanımız birçok coğrafyayı, sektörü ve disiplini bünyesinde barındırıyor. Cargill, hayalinizdeki başarıların peşine düşmenizi kolaylaştırır.

Cargill’in hedefleri ve ortamı tutkularınızı ve beklentilerinizi destekler. Birlikte Cargill’in bugün sahip olduğu sorumlu ve etik işletme ortamını yaratırlar. Bizi biz yapan özelliklerimizi ve bu özelliklerin kişisel ve profesyonel anlamda gelişiminize nasıl katkıda bulunacağı hakkında daha fazla bilgi edinin.

Küresel Gücümüz

Tüm dünyaya uzanan gücümüz sayesinde etkinizi dilediğiniz yere ulaştırabilir ve dünya çapındaki diğer Cargill çalışanlarıyla bağlantılar kurabilirsiniz

Cargill’deki tüm çalışanlar küresel sorumluluk sahibi olmasa da paylaştığımız fikirler, ürettiğimiz ürünler ve hizmetler sayesinde küresel anlamda etki yaratıyoruz ve dünyanın dört bir yanındaki kişilerin hayatına katkıda bulunuyoruz. Bu nedenle çalışanlarımız, tedarikçilerimiz ve topluluklarımızdaki farklılığı benimseyen bir kültür oluşturmaya önem veriyoruz.

Etkimizi dünya çapında genişletmeye devam ettikçe kültürlerimizden, çalışma alışkanlıklarımızdan, iletişim tarzımızdan ve kişisel tercihlerimizden kaynaklanan farklılıklarımız, iş stratejilerimiz açısından daha da önem kazanıyor. Benzersiz becerileriniz, bakış açılarınız ve hayat deneyimlerinizin başarımız açısından önemi tartışılamaz.

Etik Kurallar ve Değerler

The way we succeed is as important to us as success itself

Hepimiz saygı ve sorumluluk çerçevesinde, şefkatli bir yaklaşım benimsiyoruz. Geçmişimizin bir parçası olan ve kuruluş felsefemizin içine işlemiş değerlerimizle fark yaratıyoruz.

Yol Gösterici İlkeler

Cargill Yol Gösterici İlkeleri öngörülerimizin temelini oluşturuyor; etik değerlerimizi ve beklentilerimizi ifade ediyor. Davranış kurallarımızı oluşturan ilkelerin kısa bir özetini aşağıda bulabilirsiniz.

 • Kanunlara uyuyoruz.
 • İşimizi dürüst bir şekilde yapıyoruz.
 • Doğru ve dürüstçe kayıt tutuyoruz.
 • İşle ilgili yükümlülüklerimizi yerine getiriyoruz.
 • İnsanlara değer veriyor ve onlara saygı duyuyoruz.
 • Cargill’in bilgilerini, varlıklarını ve menfaatlerini koruyoruz.
 • Sorumlu bir küresel vatandaş olmaya büyük önem veriyoruz.

Kişisel Gelişim

Cargill’de başarı için yeni beceriler, bilgiler ve yetenekler edinerek kişisel gelişim sağlamak önemlidir

Çalışanlarımıza gelişimlerini destekleyen bir kültürün yanı sıra bu doğrultuda araçlar ve fırsatlar sunuyoruz. Ancak fırsatlardan en iyi şekilde yararlanmak için ağınız ve gelişme planınızı güçlendirmek üzere sorumluluk almanız gerekiyor.

Yaklaşımımız

 • Çalışanlarımızın sorumluluğu, kendi öğrenme yollarını çizmek ve yüksek performans ortaya koyan davranışlar sergilemektir.
 • Yöneticilerimizin sorumluluğu, performans, iş ve gelişim fırsatları hakkındaki görüşlerini çalışanlara tarafsız bir şekilde bildirmek, daha geniş bir bakış açısı yaratmak ve destekleyici bir rol üstlenmektir.
 • Kuruluşumuz, ekiple birlikte çalışarak kişilerin gelişebilmesi için güven, özgürlük ve sorumluluk ortamı yaratır.

Gelişim fırsatları

Gelişim fırsatları resmi sınıf eğitimi, e-öğrenim ve koçluk, görev sırasında öğrenim ve çalışan kaynak gruplarına katılım gibi birçok alanda bulunabilir. Aşağıda bu alanlar kısaca özetlenmiştir:

 • E-öğrenim: Çalışanlarımız öğrenim fırsatlarından oluşan şirket içi çevrimiçi bir dizine erişim hakkına sahiptir. Burada iletişim, çatışma yönetimi, duygusal zeka, zaman yönetimi ve daha birçok konuda kurs vardır.
 • Çalışan kaynak grupları: Çalışan kaynak grupları çalışma arkadaşları arasında farkındalık, anlayış ve karşılıklı saygı ortamı oluşturmaya yardımcı olur ve çalışanlara gelişmeyi sürdürme fırsatı sunar. Böylece şu fırsatlardan yararlanabilirsiniz:
  • Liderlik rolü üstlenme ve kariyer oluşturma hakkında bilgi edinme
  • Kıdemli yönetim üyeleriyle bağlantı kurma
  • Değişiklikler yaratma ve deneyiminizi paylaşma
 • Öğrenim akademileri: Öğrenim akademileri, sınıf ortamı ve çevrimiçi ortama yönelik, ticaret ve pazarlama gibi hedeflere özel kariyer alanları için müfredatlara sahip kurslardır.
 • Liderlik eğitimi: Cargill koçluk, halka hitap etme, etkili ilişki kurma, insan ilişkileri ve daha birçok konuyu kapsayan eğitimlerle liderlik becerilerinizi geliştirmeniz için birçok gelişim fırsatı sunar.

Katkıda Bulunabilme

Fikirleriniz, enerjiniz ve verimli küresel ilişkiler kurma becerinizle Cargill’e kalıcı katkılarda bulunabilirsiniz.

Her yıl, dünya çapındaki çalışanlarımız ve emeklilerimiz yılda 100.000’den fazla saatini ve becerilerini gönüllülük etkinliklerine ayırıyor. Çalışanlarımız, yaşadığımız ve çalıştığımız yerlerde sürdürülebilir topluluklar oluşturma hedefimizle paralel yardımseverlik çalışmalarımızı destekliyor.

Kitlesel ve bireysel olarak okullar ve evler inşa ediyor, gençlere rehberlik ve eğitim fırsatı sunuyor, çiftçileri eğitiyor, kıyı şeridini temizliyor, yoksul kişilerin ihtiyaçlarını gideriyor ve ekonomik gelişime katkıda bulunuyoruz. Çalışanlar ve emekliler, çalışma arkadaşlarıyla ekip etkinliklerinde bireysel olarak ve Cargill Cares Konseyleri aracılığıyla gönüllü oluyor.

Dünya çapında çalışanların katılım gösterdiği 300’den fazla Cargill Cares Konseyi ile çalışanlarımız yerel çapta etkili cömert katkılarını esirgemeyerek binlerce saat gönüllü olarak çalışıyor.

Kıdemli Çalışanlar

Alanınızdaki en iyi kişilerle çalışarak onlardan biri olursunuz

Cargill, sıra dışı kişilerle doludur. Bu kişilerden bazıları laboratuvar, saha veya mutfaklarda çalışır. Diğerleri kask takar, hesaplar yapar, anlaşmalar imzalar, patentleri araştırır ve yeni ürünler icat eder. Bazıları ise tükettiğiniz gıdaları iyileştirmek için yeni yöntemler bulur. Geri kalanlar risk yönetimi, enerji ve endüstriyle ilgili çözümler üretir. Cargill ailesinde nerede olursanız olun bilgi ve deneyimlerini paylaşmaya hazır kişilerle karşılaşmaya hazır olmalısınız.

Birbirimizin deneyimlerinden yararlanmak ve birlikte tek başına yapabileceklerimizden çok daha fazlasını yapmak için saygı kültürü oluşturmaya katkıda bulunuyoruz

Liderliğin temeli

Liderliğin temeli adını verdiğimiz, aradığımız, geliştirdiğimiz ve kişilerden beklediğimiz ana beceri ve nitelikleri tanımlıyoruz. Güven ortamı oluşturmak, çalışan katılımını geliştirmek ve sürdürülebilir sonuçlara katkıda bulunmak için gerekli nitelikler şunlardır.

 • Dürüstlük: Liderlerin dürüst ve güvenilir olması, hatalarını kabul etmesi önemlidir.
 • Kararlılık: Liderliğin özelliklerinden biri de diğerlerine destek sunmak ve harekete geçmek için ilham veren güçlü bir vizyondur.
 • Cesaret: Liderlerimiz risk almaktan kaçınmaz. Güçlüklerle ve mevcut durumla cesur bir şekilde yüzleşip yeni bakış açılarını desteklerler.

Ortak Gurur

Cargill ile gurur duymak için önce kendi işlerimizi en iyi şekilde yaptığımızdan emin olmalıyız

Cargill’de dünyadaki rolümüz ve işletme olarak sahip olduğumuzu etkinin genişliği, görevimizle gurur duymamızı sağlıyor. Dünya üzerindeki etkimizin bireysel eylemlerimizle başladığını biliyoruz.

Vizyonumuz

Vizyonumuz tüm çalışmalarımızı birleştirmek, değerlendirmek ve esin kaynağı olmaktır. Aşağıdaki görüşleri benimseyerek ve bu doğrultuda adımlar atarak Cargill’in gelecek vizyonunda başarı sağlamasına yardımcı oluyoruz.

 • Amacımız kişilerin besin ihtiyacını karşılama alanında küresel bir lider olmaktır.
 • Misyonumuz fark yaratan değerler oluşturmaktır.
 • Yaklaşımımız güvenilir, yaratıcı ve girişimci olmaktır.
 • Performans ölçülerimiz: İlgili çalışanlar, memnun müşteriler, zengin toplumlar ve kârlı büyüme.

Küresel Kapsam ve Çeşitlilik

Cargill’de herkes önemlidir ve herkes değerlidir