.

Kurumsal Sorumluluk

Cargill 1865 yılında "sözümüz güvencenizdir" düşüncesi üzerine kuruldu. Bugün, güven ve saygı üzerine inşa edilmiş küresel bir firma olarak bu ilke, iş yapma standardımızı oluşturuyor. Biz, dürüstlük ve sorumluluk duygusuyla faaliyet gösteriyoruz. Kendimizi dünyanın sorumlu bir şekilde beslenmesine adadık. Yaşadığımız ve çalıştığımız her yerde çevreye gereken özeni gösteriyor ve topluluklara değer katıyoruz. İnsanların beslenmesinde ve tarım, gıda, endüstri ve finans pazarlarında sorumlu bir anlayışla faaliyet gösterme konusunda küresel lider olmaya kararlıyız.

Dünyamız karmaşık sorunlarla karşı karşıya. İşimizin derinliği ve kapsamı bize eşsiz bir vizyon sunuyor. Bu zengin perspektif ile de sorumluluk kazanıyoruz. Gezegenimizi korurken dünyanın artan nüfusunun gıda ihtiyacını karşılamaya çalışıyoruz. Çiftçilerin sürekli bir şekilde daha fazla yiyecek bulabilmelerine yardımcı olmak ve yiyeceği üretim fazlası olan yer ve zamanlardan üretim açığı olan yer ve zamanlara aktarmak için yeni ve etkili yollar arıyoruz. Çalışanlarımızın becerileri ve azmi sayesinde herkesin güvenli, besleyici ve uygun fiyatlı gıdaya erişebilmesini sağlama amacımızı yerine getirebiliyoruz.

Bugünün ihtiyaçlarını dünyanın gelecek nesillere yönelik kapasitesine zarar vermeden karşılamaya odaklanıyoruz. Cargill'in ilgisi kendi operasyonlarımızla sınırlı değil. Tedarik zincirlerimizdeki tedarikçiler, ortaklar ve diğer paydaşlarla da ilgileniyoruz. Sorumlu bir tedarik zinciri insanlara ve insan haklarına değer verir; güvenli ve sağlıklı gıda üretir; hayvanlara insanca davranır; en iyi, en sorumlu tarım uygulamalarını kullanır; ve yeryüzünün korunması ve kıt kaynakların idareli kullanılması da dahil olmak üzere çevreye özen gösterir. Bunun için gelişmiş ve yeni pazarlarda tüm paydaşlarla işbirliği gerekir. Kontrol edebildiğimiz ve etkileyebildiğimiz tedarik zinciri konularında ölçülebilir ilerleme kaydetmeye çalışıyoruz.

Firma olarak büyüme becerimizin insanlara nasıl yaklaştığımıza, topluluklarımızı nasıl zenginleştirdiğimize ve müşterilerimize nasıl hizmet ettiğimize bağlı olduğunu biliyoruz. Çalışanlarımızın çabaları sayesinde Cargill kârlı bir şekilde ve çeşitlilik arz eden, büyüyen ve birbirine bağlı bir dünyanın ihtiyaçlarını karşılamak üzere sorumlu bir şekilde büyüyecek.

.
.